Teknoloji

Dünyanın En Büyük Dizüstü Bilgisayarı Tasarlandı!

YouTube içerik oluşturucuları Evan ve Katelyn, 43 inç ekranı ve yaklaşık 50 kg ağırlığıyla dünyanın en büyük oyun dizüstü bilgisayarını yapmaya karar verdiler. Bu yazıda bu bahisten bahsediyoruz.

Kaynak:https://www.dailystar.co.uk/tech/gami…

Günümüzün oyun dizüstü bilgisayarlarıyla ilgili en büyük sorunlardan biri, çok küçük olmalarıdır.

Artık birçok oyun dizüstü bilgisayarı, yeni nesil konsollar veya PC’lerle aynı düzeyde, çarpıcı grafikler ve mükemmel 4K monitörler sunuyor. Ancak sorun, ekranların genellikle çok küçük olmasıdır.

Dizüstü bilgisayar neredeyse 50 kilogram ağırlığındadır.

YouTube çifti Evan ve o, dünyanın en büyük oyun dizüstü bilgisayarını yaparak can sıkıntısını kendileri çözmeye karar verdi. Ürettikleri laptop taşınabilirlik açısından çok zahmetli ama 45 kiloluk ağırlığı ile isteklerini kesinlikle yerine getiriyor.

Piyasadaki en büyük dizüstü bilgisayarın ekranı 21 inç olduğundan Evan ve Katelyn, Samsung M70B monitör kullanarak 43 inçlik bir model yapma hedefini belirlediler.

Karşılaştıkları en büyük zorluk, sınıfının en iyisi grafik ve işlemci içeren dizüstü bilgisayarın güce aç donanımını çalıştıracak kadar güçlü bir pil bulmaktı. Sonunda çift, dizüstü bilgisayarı bu kadar ağır yapan tek şey olan taşınabilir bir elektrik santrali kullanmak zorunda kaldı.

Ama sonunda her şeyi düzgün bir şekilde yerleştirdiler ve dizüstü bilgisayarın gövdesini sprey boyayla boyadılar.

Videonun sonunda bitmiş parçayı gösteren Katelyn, “Makine yanıyor – büyük bir dizüstü bilgisayar gibi görünüyor!” dedi. Bu çılgınca!’ Çift daha sonra dizüstü bilgisayarda 2022’nin iki popüler oyunu olan Elden Ring ve Stray’i oynadı. Dev laptop YouTuber’ları hayrete düşürdü. Bir yorumcu, “Bu devasa dizüstü bilgisayarı taşıyan birinin bir kafeye forkliftle girdiğini hayal edebiliyorum” diyerek şaşkına dönmüştü.

Bu bilgisayarı yapan çiftin YouTube videosuna buradan ulaşabilirsiniz.

haber-selim.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu