Yaşam

Dünya çapında 10 milyondan fazla izleyiciye ulaşan Japon anime filmi “Suzume” 26 Mayıs’ta sinemalarda!

Berlin Sinema Festivali’nde uluslararası prömiyerini yapan ve yirmi yıl aradan sonra festivalin yarış bölümüne katılan ilk Japon anime sineması Suzume, ülkemizde seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.

Japonya’da vizyona girdiği Kasım 2022’den bu yana 10 milyondan fazla izleyiciye ulaşan film, bir felaketin ardından ortaya çıkan ve daha büyük yıkımlara neden olan kapıları kapatmaya çalışan 17 yaşındaki Suzume’nin olgunlaşma hikayesine odaklanıyor. Dünya çapında 13.1 milyar yen (yaklaşık 103 milyon dolar) hasılat yapan Suzume, ülkemizde de 26 Mayıs’ta sinemalarda olacak.

Senin Adın ve Seninle Yaşanmak filmlerinin ödüllü yönetmeni Makoto Shinkai tarafından hazırlanan Japon animasyon filmi Suzume, 26 Mayıs’ta ülkemizde seyirciyle buluşacak. Uluslararası prömiyerini Berlin Sinema Festivali’nde yapan ve daha fazla kişiye ulaşan sinema, dünya çapında 10 milyondan fazla izleyicisi olan dizi, gizemli kapıların çağırdığı 17 yaşındaki Suzume’nin kapıları kapatma yolculuğunu anlatıyor.

Gökyüzünün kırmızıya döndüğü ve yerin titremeye başladığı Japonya’da felaket kapıda. Kararlı bir genç olan Suzume, ülkesini kurtarma görevini üstlenir. Oburların göremediği doğaüstü güçleri görebilen kahramanımızın görevi tüm ülkeye kaos getiren gizemli kapıları kapatmaktır. Böylece tüm ülkenin kaderinin bağlı olduğu tehlikeli bir yolculuğa çıkar.

Ülkemizde TME Films tarafından dağıtılmaktadır. Suzume,  26 Mayıs’tagöz önünde olacak

Suzume Sinema Sloganı:

Yönetmen / Senaryo / Orijinal Hikaye:Makoto Şinkai

Karakter tasarımı :Masayoshi Tanaka

Animasyon Yönetmeni:Kenichi Tsukiya

Sanat Yöneticisi:takumi tanji

Prodüksiyon Stüdyosu: CoMix Dalga Filmleri A.Ş.

Üretim şirketi : CoMix Dalga Filmleri. ve STORY inc.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu